Rakouský Innsbruck

Lyžování v Innsbrucku

Největší tyrolské město Innsbruck je vedle své bohaté historie známé také skvělými podmínkami pro lyžování. Kdo se sem vydá během zimní sezóny užít si zdejší lyžařských středisek, určitě nebude zklamán. Nabídka možností sjezdového i běžeckého lyžování v okolí Innsbrucku je skutečně široká. A ani během jednoho týdne ji s největší pravděpodobností ani zkušení lyžaři nebudou schopni obsáhnout celou.

innsbruck-okoli

Olympiáda v Innsbrucku

Innsbruck je již dlouhá desetiletí skutečným městem sportu nejen v rámci Rakouska. O jeho kvalitách svědčí i pořadatelství Zimních olympijských her. Ty se zde konaly hned dvakrát. V roce 1964 a pak ještě o dalších dvanáct let později. V blízkosti Innsbrucku se nachází celkem 9 lyžařských areálů včetně známého údolí Stubai. Na jeho konci leží vůbec největší ledovcový areál v celém Rakousku.

Lyžařská infrastruktura

Návštěvníci Innsbrucku mají k dispozici více než 300 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Ani milovníci severského lyžování zde nepřijdou zkrátka. V blízkosti Innsbrucku je totiž pečlivě udržováno několik desítek kilometrů běžecký tratích jak pro klasický styl, tak také pro bruslení.

Vzpomínka na Olympiádu

Přestože Innsbruck budoval potřebnou infrastrukturu pro pořádání Olympijských her již před více než půlstoletím, i tak si tu mohou ještě dnes milovníci adrenalinu vyzkoušet například jízdu ledovou dráhou. V ní sváděli boje olympijská zlata sáňkaři a bobisté. Jízda ve čtyřsedadlových bobech je i v dnešní době jedinečným zážitkem. Příznivci vzrušení, kteří tráví svou zimní dovolenou v okolí Innsbrucku, by ji určitě neměli vynechat.

innsbruck-hory

Pobyt v zimě v Innsbrucku nebo jeho přilehlých oblastech lze charakterizovat jako pobyt v dokonalém lyžařském ráji. Spousta upravených a dostatečně prostorných sjezdovek, skvělé zázemí a kvalitní služby, vysokokapacitní a velmi pohodlné lanovky. Ty přepravují lyžaře na svahy rychle a bezpečně. V neposlední řadě se může Innsbruck pyšnit dostatek přírodního sněhu od začátku lyžařské sezóny až do pozdního jara.

Axamer Lizum

Nejbližším lyžařským areálem k centru města Innsbruck je středisko Axamer Lizum. To by se dalo jednoduše charakterizovat jako velmi klidné a příjemné místo s výbornými podmínkami pro sjezdové lyžování. O kvalitách zdejších sjezdovek svědčí i skutečnost, že během Olympiády v roce 1976 se několik závodů ve sjezdovém lyžování jelo na zdejších svazích.

Kühtai

Dalším oblíbeným skiareálem, do kterého se často vydávají turisté ubytovaní v Innsbrucku a jeho okolí na lyžování, je Kühtai. Kühtai se řadí mezi šestici nejoblíbenějších lyžařských oblastí, které bývají zahrnovány do okolí Innsbrucku. Na zdejších kvalitních sjezdovkách světových parametrů se do dnešních dnů jezdí závody Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, pořádaném Mezinárodní lyžařskou federací FIS.

innsbruck-zima

Vesnička Kühtai leží poměrně vysoko, v nadmořské výšce 2020 metrů. Její sjezdovky se nacházejí dokonce ještě výše. Že by tady měli někdy během zimy lyžaři problém se sněhem se stává jen opravdu zřídka. Z centra města Innsbruck je to na lyžování do Kühtai sice asi tři čtvrtě hodiny jízdy, ovšem mezi Iinnsbruckem a Kühtai je během zimního období provozována pravidelná lyžařská doprava. Lyžování v Kühtai určitě patří k nejlepším zážitků z lyžařského pobytu v Rakousku.

Co v Innsbrucku?

Tyrolská metropole Innsbruck všem není pouze o lyžování a dalších zimních sportech i přesto, že je okolí města zimním radovánkám zaslíbené. Metropole Innsbruck je také hlavním městem spolkové země Tyrolsko a z minulosti si s sebou nese bohatou historii.

Po náročném dni, stráveném lyžování v některém z přilehlých lyžařských středisek, stoprocentně stojí za to vydat se pěšky do města a posedět z přáteli v některém ze zdejších vinných barů. Nebo se zastavit ve světoznámých rakouských cukrárnách a ochutnat jedinečný dort Sacher. Ten se právě z této oblasti díky své unikátní chuti rozšířil prakticky do celého světa.

innsbruck-maria-theresia

Ulice Maria Theresia

Nejznámější ulicí v Innsbrucku je pravděpodobně ulice Maria Theresia, která neusíná ani po setmění. Dnes je zde luxusní pěší zóna s mnoha obchody a butiky a zvláště v noci je pak tato ulice krásně nasvícená. Romantická procházka touto ulicí obvykle patří k příjemným zážitkům z pobytu v Innsbrucku.